RAPA MAASTOT 16.4.2005 klo 9.00 Rajamäki järj. VINTYT ry
Osallistui 122 koiraa juostiin kahdella radalla aikaa kului noin 4.3 tuntia
Toimisto: Tiina Flytstrom ja Hannele Lindfors
Tuomarit: Pertti Päivärinta Viehe: Jani Kuusela Palautus: Jarno Suomalainen
Tuomarit: Tapio Helpi Viehe: Mika Nyman Palautus: Ville Väänänen ja
Buffetti: Tarja Jokiperä Palkinnot: Kalle Salovaara Palautus ja Lähett.: Pentti Örn
AF= afgaani RH= rhodesiankoira Palkintoja lahjoittaneet mm.  
BO= borzoi Perunk= perunkarvaton Kennel Sattuman   Arja Havia
SA= saluki Saksan= saksanpaimenkoira Kennel Neliapilan   Pirjo Jäppinen
WH = whippet X=Monirotuinen Kennel Weikotin   Tea Toivanen
IT= italianvinttikoira Borderterrieri Kennel El Hamrah   Anne Örn  
SK= skotlanninhirvikoira Kääpiöpinseri Kennel C´mere   Tarja Jokiperä
IR= irlanninsusikoira Parson Russelin Terrieri        
ES= espanjanvinttikoira australianpaimenkoira Vuonna 2001 osallistui 41 koiraa
Silkk= silkkivinttikoira Karkeakarvainen saksanseisoja  Vuonna 2002 osallistui 65 koiraa
hortaya borzaya Dobermann Vuonna 2003 osallistui 91 koiraa
kiharakarvaisen noutaja pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira Vuonna 2004 osallistui 56 koiraa
Pennut alle 12kk RATA A PIENET
Numer. Rotu Ikä   Nimi Omistaja Lähtö pisteet sijoitus
7 WH 11 kk Nipsu Johanna Järventaus 6 276 1
4 WH 5 kk Coco Janne Tuominen 9 264 2
3 WH 5 kk Choco Cene 10 255 3
9 Perunk.     Lupe Maria Ruotsalainen 12 237 4
6 WH 10 kk Ira Mari Hurme 3 231 5
5 WH 9 kk Citronella Taru Uuttu 5 225 6
8 Perunk.     Papu Tii Heikkilä 11 195 7
1 WH 4 kk Netta Sirke Örn 2 165 8
2 WH 4 kk Salama Hille Raussi 1 135 9
10 Perunk.     Troija Laukkane H. ja P. 8 99 10
Pennut alle 12kk RATA A ISOT
11 meksikonkarvatonkoira     Pedron Blue Crest's Tonalli Kyösti Holappa 14 282 1
15 BO 9 kk Lumi Carita Wilkman 21 270 2
141 BO 4 kk Mikki Kristiina Alho 41 252 3
142 X-rotunen 11 kk Chero Tulia Soivio 50 249 4
16 SK     Baylind Hepburn to Blixten Arhinma-Oinonen 4 186 5
13 FA 6 kk Enigma Neon Sky Ann Moring 7 180 6
Nuoret 12-15 kk RATA A PIENET
17 WH 13 kk Tarumetsän Suklaakäpy Taru Uuttu 17 288 1
18 WH 13 kk Tarumetsän Suklaatähti Pirjo Helminen 19 288 1
21 WH 13 kk Tarumetsän Suklaabetjanova Ritva Pakkanen 20b 285 3
20 WH 13 kk Nightvision Chasing Shadows "Wilson Anna Silmäri 20a 273 4
19 WH 13 kk Tarumetsän Sukulaku ( Viiru.) Ilona Haapanen 18 270 5
12 FA     Siphra s Occationaldemon (Jethro Siri Kolu 24 135 6
Nuoret 12-18 kk RATA B ISOT
30 AF 12 kk Bertha Minna Kourusuo 16 291 1
28 AF 12 kk Mona Marika Leppänen 15 288 2
29 AF 12 kk Melissa Minna Kourusuo 13 276 3
36 BO 13 kk Veikon, Mari Asikainen 3 273 4
34 BO 13 kk Milka Essi Vuohu 5 267 5
35 BO 13 kk Penni Ritva V uohu 11 258 6
26 FA     Northgate's Lady Starlight Hanna Wartiainen 2 252 7
38 BO     Dubnjak Balaban "Laban Roger Westerlund 4 252 7
137 AF 15 kk Kira Una Jantunen 22 252 7
25 FA 12 kk Siphra's Hunting Girl Ann Moring 1 246 10
33 Sa 12 kk Amelie Laura Rotriguee 8 243 11
40 IR 1.4 v Louhi (Fernmark Juno Taru Partinen ja Ulla af Heurlin 6 243 11
32 SA 12 kk EL Ubait's Hedi Irina Shenin. 35 240 13
24 FA     Martta Siphra's bodylanguage. Tiina Lehtonen 7 213 14
31 AF 1.5 v Konnankoukku Arja Kettunen 54 201 15
39 IR 1 v Milli (Gemmish Amira Taru Partinen ja Ulla af Heurlin 6 180 16
Aikuiset pienet rodut yli 15kk RATA A
62 WH 4 v Oikku Raija Raussi 28 294 1
59 WH 3 v MaXwin Aky-Lucky Aatu Toivanen 25 291 2
67 Perunk 2.5 v Taru 2v5kk Heidi Gustafsson 46 291 2
47 WH     Tellu Sanna Koskinen 30 288 4
69 Silkken     Kristull Texas Pinto eli Tilkku Eija Achren 43 288 4
66 Perunk     Taurus Laukkane H. ja P. 24 285 6
55 WH     Clea" (Scheik's Chanticleer Meri Wilenius 31 282 7
58 WH 2.4 v Kirppu Raija Raussi 25 282 7
42 IT 5 v Viiru Leila Helajärvi 36 279 9
53 WH     Romeo Plaudite Rare Arctic Soul Anna Silmäri 27 279 9
56 WH 21 kk Buffy" (Citu Cupido'd Gaelic Mist Meri Wilenius 31 279 9
61 WH 3 v Viva Johanna Järventaus 23 279 9
71 Silkken     Kassu Minna Saarikko 32 279 9
51 WH 1.6 v Olli eli Haddle Daddle of streamline Taru Palomäki 37 276 14
41 IT 15 kk Timppa Mirkka Stöckell 36 276 14
52 Silkken 4 v Riinu Salla Klementti 35 273 16
43 IT 21 kk Keke Leila Helajärvi 40 270 17
60 WH 4 v Ralli (Jewgenistajan Neliveto) Lea Voutilainen 47 270 17
68 Perunk 2.5 v Wanhan Wuoren Naamion Welho Maija Heimonen 49 270 19
72 Silkken 2 v Figo Birgitta Alkki 33 270 19
45 BA     Elmo (Sharaba Lucky Charm Lotta Jääskeläinen 39 264 21
57 WH 2.4 v Dille Mari ja Pentti Örn 44 261 22
65 Perunk     Buddy Maria Ruotsalainen 26 255 23
70 Silkken     Kristull Rowan eli Robban Eija Achren 48 249 24
44 BA 3.5 v Rokki Helena Eloniemi 29 240 25
46 BA     Bertta (Sharaba Tawny Tomboy). Lotta Jääskeläinen 39 207 26
50 WH     Stella Mirkka Stöckell 37 198 27
54 WH 1.9 v Juuso (Citu Cupido's Gentleman Lover) Lea Voutilainen 42 0 28
Aikuiset isot rodut yli 18kk RATA B
103 Sa     Väinö Päivi Lehtikangas 51 276 1
100 SA     Sindy Satu Hyvärinen 49 267 2
109 IR     Usva Kari Niiranen 44 261 3
79 AF     Neliapilan Kuumauutinen Arja Kettunen 50 258 4
87 hortaya borzayan     Rutja, Kuusela & Viljanmaa. 57 258 4
94 SA     Uzu Veera Lehto 41 258 4
99 SA     Vilma Tiia Pesonen 43 255 7
98 SA     Jalo Satu Hyvärinen 43 252 8
143 AF     Siri Hannele Lindfors 64 252 8
118 Karkeakarvainen saksanseisoja  3.4 v Roki Jari ja Pirjo Ahola. 42 252 8
74 AF 1.7 v Macy (Hearthill She´s All Tha Tuire Hellsten 25 249 11
101 SA     Olga Tiia Pesonen 47 249 11
110 IR 2.8 v Tärppä Anna Laurila 44 249 11
78 AF     Vallu Sirpa Nikander 50 246 14
111 IR 3 v Justus (Frag'Arach von den Erzminen Taru Partinen ja Ulla af Heurlin 19 246 14
105 SA     Hajum Moa Salin 40 240 16
84 UN     Tuzviragvadasz Alföld (Alf) Om: Heinonen Mirka 53 237 17
102 SA     Zeus Satu Hyvärinen 52 237 17
106 ES     Ville Päivi Nurmi. 34 237 17
96 SA     Ruu Veera Lehto 37 234 20
97 SA     Uruk Moa Salin 37 231 21
144 AF     Auroora Hannele Lindfors 64 225 22
76 AF 1.7 v Samba (Hearthill Shake It Baby Soile Perjus, 20 213 23
136 AF 5 v Soili Una Jantunen 28 213 23
81 AF 4 v Xara Minna Kourusuo 21 207 25
90 BO     Igor Kuusela & Viljanmaa. 60 207 25
85 IB     Snout Octoberfest (Helmi S. Mansikkamaa ja T. Kontio 31 201 27
77 AF     Milla Mia Perttu 56 186 28
104 Sa     Faida Heli Belgrau 59 186 29
115 IR 2 v Joosepin (Gogamagog's Trojan Tarja Varhelo 23 186 29
93 BO 3.5 v Igor Jari ja Pirjo Ahola. 45 177 31
112 IR     Eetun Tinwhistle's Christian Dior Harri Paananen 46 162 32
116 RH     Tarujen Nadhiri "Luka Reea Salomaa 32 159 33
117 australianpaimenkoira     Glenhouse´s Grace Dolly Irma ja Tom Westerlund 38 150 34
83 FA     Siphra s Wind Cries Mary (Leia), Siri Kolu 24 147 35
88 BO 1.5 v Marelden´s Raisa Regina Sari Karjalainen 58 141 36
80 AF 2.5 v Punapaulan Urpu Suvi Salmi 28 135 37
107 GR 5 v Mini Carita Wilkman 27 132 38
75 AF 1.7 v Chili (Hearthill Some Like It Hot Tuire Hellsten & Soile Perjus 29 126 39
138 FA 2 v Olivia Maria Blomster 33 123 40
86 SK     Sandmanscot,s Jean Harlow Arhinma-Oinonen 18 108 41
113 IR     Jörön Petri & Tarja Kostiainen 22 75 42
120 Dobermann, narttu, ikä 5 vuotta 5 v Cvarelli iz Doma Domeni (Sani) Petrell Birgitta 39 51 43
114 IR     Rompun Petri & Tarja Kostiainen 26 48 44
89 BO 4.5 v Marelden´s Rom Russin Sari Karjalainen 58 15 45
Veteraanit pienet yli 6v RATA A
122 WH     Formula Pirjo Helminen 56 279 1
123 WH     Niisa Sanna Koskinen 34 279 1
124 WH     Sanna Ritva Pakkanen 57 267 3
125 pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira, nimeltä     Pitko. om Kuusela & Viljanmaa. 45 0 4
Veteraanit ISOT yli 6v RATA B
127 silkkivinttikoira     Kristull Northern Lights eli Nipsu Eija Achren   273 1
131 SA 7v   Ringa Piia Kallioinen 62 264 2
134 kiharakarvaisen noutaja 7 v   Risto Kari Niiranen 48 252 3
129 SA     Radda Piia Kallioinen 61 240 4
133 BO 7v   Remu Minna Saarikko 36 192 5
130 SA 9v   Riffi Piia Kallioinen 61 189 6
128 GR     Ani Anu Kiviharju 63 66 7